6 października odbyły się kolejne zajęcia w Świetlicy Socjoterapeutycznej. Wychowankowie współpracując w grupach mieli za zadanie wykonać sałatkę owocową.

         Na początku wszyscy równym krokiem umyli ręce oraz przygotowując się do pracy zorganizowali dla swojej drużyny przybory potrzebne do wykonania zadania. Grupy otrzymały również różnorodne owoce m. in. gruszki, jabłka, winogrona, brzoskwinie czy ananasy. Można było wykorzystać także orzechy i rodzynki, a nawet bitą śmietanę.

Pomysł i wykonanie dowolne, ale istotna była współpraca w grupie oraz estetyka wykonania sałatki. Wszyscy z zapałem brali udział w zajęciach, każdy chciał wygrać konkurs na najlepszą sałatkę, którą notabene została sałatka grupy dziewcząt, które nadały nazwę swojemu arcydziełu „Sałatka świetlicowa”. Inne nazwy poszczególnych sałatek to: „Mieszana sałatka”, „Owocowe szaleństwo”, „Cztery pory roku” czy „Mieszanka krakowska”.

         Następnie liderzy grup zaprezentowali swoje sałatki na forum świetlicy i po werdykcie wszyscy zasiedli do konsumpcji.

         Na koniec po takim owocowym akcencie zajęć udaliśmy się na szkolne boisko spalić słodkie, ale i zdrowe kalorie.