Nasze dziewczęta z klas VII - VIII wzięły udział we wspaniałym  wydarzeniu sportowym, którego organizatorem była Fundacja Otylii Jędrzejczak i Urząd Miasta Sanoka. Nasza grupa miała okazję spotkać się z Otylią Jędrzejczak (  pływanie),Patrycją Czepiec, Eweliną Kobryń ( koszykówka ), Anną Szafraniec ( kolarstwo górskie).  Spotkanie z Mistrzyniami Świata i Europy oraz Olimpijkami odbyło się w hali sportowej Państwowej Uczelni im. J. Grodka w Sanoku. Celem imprezy było upowszechnianie aktywności ruchowej oraz ćwiczeń fizycznych, motywowanie młodzieży do samodzielnego podejmowania aktywności fizycznej i podnoszenia swojej sprawności. Dziewczęta miały okazję ćwiczyć wspólnie z Mistrzyniami, wykonując różne ćwiczenia z ciężarem własnego ciała oraz z wykorzystaniem gum oporowych.

Po zakończonym wysiłku fizycznym był czas na rozmowy o pozytywnych wartościach, jakie niesie ze sobą uprawianie sportu, pokonywaniu trudności życiowych, wychowaniu  i szlifowaniu charakteru poprzez sport. Była to solidna lekcja wiedzy i opisów sportowych oraz życiowych doświadczeń przekazana przez najlepsze polskie Mistrzynie Sportu!!