W ubiegłym tygodniu klasa 5B obchodziła Europejski Dzień Języków i Dzień Głośnego Czytania. Podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków uczniowie mieli okazję nauczyć się nowych słów po hiszpańsku i niemiecku, a także spróbować swoich sił w quizie Kahoot! ze znajomości poznanych zwrotów, co spotkało się z wielkim zainteresowanie uczniów.

Dzień Głośnego Czytania był dniem, w którym uczniowie przypomnieli i utrwalili sobie zasady czytania prozy na głos. Pani Magdalena Błachuta przeczytała piątoklasistom historię
z książki pt. „Gang Fajniaków”.Dzieci miały możliwość zaprezentowania fragmentu wybranej książki na forum klasy. Spośród chętnych, najwięcej głosów zebrali: Mateusz Kogut i Tomasz Ziobro. Głównym celem akcji jest promowanie czytelnictwa i zachęcanie do głośnego częstego czytania i obcowania z książką.