Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)  to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. X edycja akcji odbyła się 2 października 2020. Wcześniej ruszyły przygotowania do tego wydarzenia. Uczniowie na lekcjach przypominali sobie tabliczkę mnożenia w formie zabaw „Matematyczny marmur”, „Hasło dnia”, rysowali plakaty promujące znajomość tabliczki mnożenia. I w końcu przyszedł czas na egzamin. Zabrzmiało groźnie, ponieważ słowo „egzamin” wielu osobom kojarzy się z trudnymi zaliczeniami, testami, sprawdzianami czy klasówkami. W trakcie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia egzaminy okazały się przyjemniejsze, ale jednak dla dorosłych dużo bardziej stresujące niż dla uczniów. Patrol Egzaminacyjny reprezentowany przez Huberta Giebułtowicza oraz Tomasza Ziobro sprawdzał w niecodzienny sposób „Tabliczkową wiedzę”. Każdy, kto odpowiedział poprawnie na 5 pytań z losu otrzymywał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz imienną legitymację. Natomiast uczniowie zdawali egzamin pisemny na lekcjach matematyki.

Akcja okazała się doskonała zabawą, w której uczniowie objęli rolę egzaminatorów, którzy zadawali wydawać by się mogło banalne pytania – dorosłym. W tym roku akcję ograniczyliśmy tylko do naszej szkoły ze względu na warunki epidemiologiczne. Niemniej jednak Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia przyczynił się do tego, że wielu uczniów przychylniej spojrzało na umiejętność, jaką jest znajomość tabliczki mnożenia.     

                                                                                Szkolny koordynator: Małgorzata Romaniak - Stanek