Uczniowie klas VIII oraz uczniowie klas V i VI naszej szkoły w okresie nauki zdalnej  - w kwietniu i w maju mieli szansę zaprezentować najpiękniejsze zakątki Europy i świata biorąc udział w szkolnych konkursach geograficznych „Atrakcje turystyczne Europy Południowej” (klasy V i VI) i „Poznaj Świat” (klasy VIII). Efektem ich pracy są przepiękne prezentacje zachęcające do odkrywania wspaniałych miejsc w Europie i na świecie, które na pewno będą wykorzystane na lekcjach geografii.
W konkursie „Poznaj Świat” wzięło udział 19 uczniów, a w konkursie „Atrakcje turystyczne Europy Południowej” wyzwanie podjęło aż 32 uczniów. Wszystkie prezentacje były bardzo ciekawe, dlatego wszyscy za swoją pracę otrzymali dodatkowe oceny. Niemniej jednak, niektóre z prac, bardzo wyróżniły się na tle innych i to właśnie ich autorzy zostali LAUREATAMI.

Poniżej prezentujemy szczegółowe wyniki konkursów:
„Atrakcje turystyczne Europy Południowej”
I miejsce      Natalia Kutiak 5a
Finaliści - ex aequo (w kolejności alfabetycznej): Dominik Adam 5a, Blanka Banasiewicz 5b, Gracjan Głuszko 5a, Szymon Jawor 6b, , Karolina Kruszyńska 5c, Maja Pytlowany 5b, Alicja Rachwalska 5a, Karolina Sadlik 5c, Karolina Senuś 6a, Kacper Stach 6b, Adam Zwolenik 6a

 „Poznaj Świat”
I miejsce      Zofia Chryń 8c
II miejsce     Anna Lipińska 8b, Natalia Wójcicka 8b, Krzysztof Wójcicki 8c
III miejsce    Roksana Gliściak 8a
Gratulacje i życzymy wszystkim aby mogli dotrzeć do tych wspaniałych miejsc i zobaczyć je nie tylko na zdjęciach. Odkrywajcie świat!