Drugie nasze zajęcia w świetlicy socjoterapeutycznej rozpoczęły się rozgrzewką na sali gimnastycznej, a zakończyły kulinarnym wypiekiem przepysznych zapiekanek. Dzieci podczas zajęć ruchowych pod nadzorem nauczycieli samodzielnie podejmują decyzje co do wyboru gry i składu zespołu. Podczas kulinarnych wypieków wspólnie przygotowują  poczęstunek, dzieląc się obowiązkami, które nie zawsze dla wszystkich są łatwe. Dzieci są w różnym wieku, a mimo to nie zawsze te młodsze uczą się od tych starszych. Bywa, że 11- sto latka uczy starszego kolegę kroić np. pieczarki. W ten sposób dzieci mają okazję wzajemnie uczyć się od siebie. Świetnie się rozumieją. Rzadko dochodzi do konfliktów, co nie znaczy że ich nie ma. Znajdujemy w ten sposób okazję do trenowania ich samodzielnego rozwiązania, a przecież właśnie o to chodzi w naszych zajęciach.