5 grudnia 2019 r. dziewięciu uczniów naszej szkoły rywalizowało w półfinale polskiej edycji konkursu Pix Programming Challenge zorganizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na tym etapie konkursu liczyła się poprawność i czas rozwiązywania zadań.
Poziom konkursu był bardzo wysoki, a rezultaty zmagań większości naszych uczniów przekraczały 16 na 20 punktów. Największą liczbę punktów, bo aż 19 ma 20 możliwych do zdobycia uzyskali uczniowie z klasy 6b Patryk Jessup i Michał Krupa oraz Krzysztof Wojcicki z klasy 8c.
Gratuluję wyników i dziękuję za udział w konkursie wszystkim uczestnikom. Już niedługo kolejny konkurs z programowania.
Szczegółowe wyniki półfinalistów można zobaczyć na stronie internetowej https://pixchallenge.org/wyniki/.
Szkolny koordynator konkursu: Anna Grzebień