Zapraszamy uczniów klas II i III do udziału w zajęciach Football3 Fair Play, które odbywać się będą w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku w piątki o godz. 13.30-14.30. Zapisy u pani Renaty Szmyd. Liczba miejsc ograniczona. Pierwsze zajęcia rozpoczynamy 7.02.2020 r.

Program FAIR PLAY to projekt, którego celem jest rozwinięcie atrakcyjnego i ciekawego programu społeczno-edukacyjnego opartego na wolontariacie sportowym poprzez naukę gry w Football3, którego rezultatem będzie m.in.:
- budowanie kapitału społecznego na terenie wsi oraz miast,
- rozwijanie i integracja wspólnot, mieszkańców lokalnych społeczności,
- rozwijanie kompetencji życiowych i umiejętności społecznych wśród dzieci i młodzieży.
Football3 to autorski program gry w piłkę nożną, który wykorzystywany jest obecnie przez 120 organizacji w 80 krajach całego świata, rozwijający szacunek do innych, empatię, współpracę w grupie i uczący zasad Fair Play.
Football3 to zmodyfikowana piłka nożna, której celem jest przeniesienie uwagi na kontakty międzyludzkie wśród uczestników na boisku, a nie na rywalizację. W związku z przyjętą formą w podsumowaniu rozgrywki rezultat spotkania nie ogranicza się do liczby bramek, a uwzględnia również zgodność gry z zasadami Fair Play i dodatkowe punkty, zdobywane za grę z przyjętymi wcześniej zasadami. W rozgrywce nie występuje sędzia. Rolę sędziego pełni mediator, który pomaga moderować rozgrywkę oraz przyznaje punkty po jej  zakończeniu.
Każde województwo ma swojego przedstawiciela- w województwie podkarpackim jest to właśnie Sanok. Powstała tu Drużyna Fair Play Sanok. Jeśli chcesz do niej dołączyć-zapraszamy!