Klasa 4a również włączyła się w akcję MEN „Szkoła pamięta”. Projekt ma na celu upamiętnienie wszystkich zmarłych, zarówno bliskich, jak i tych, którzy w sposób szczególny zapisali się w ogólnopolskiej i lokalnej historii. Jego realizacja przypada na koniec października i początek listopada. Projekt łączy się z dniem Wszystkich Świętych, w którym częściej niż zwykle myślimy o tych, którzy od nas odeszli.
W ramach akcji "Szkoła pamięta" uczniowie klasy 4a pod opieką wychowawcy p. Agnieszki Nagórny w dniu 30.10.2019r. odwiedzili cmentarz przy ul. Lipińskiego. Uczniowie zapalili znicze na opuszczonych i zapomnianych grobach oraz na mogiłach członków swoich rodzin. Odszukali również groby nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku i zapalając znicze zachowali odpowiednią postawę okazując  szacunek  zmarłym.