„W Łańcucie, w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji 26 października 2019, rozegrane zostały zawody IX World Judo Day Cup 2019 -IX edycja Międzynarodowych Zawodów w Judo. Klub JUDO Pantera Sanok reprezentowali Tymon Janusz z kl.5c, Gabriel Kosiarski z kl.3a, Seweryn Jarosz, Hubert Fejkiel, Dawid Borowski.
W World Judo Day Cup 2019 w Łańcucie rywalizowali młodzi sportowcy z Polski, Węgier, Niemiec, Francji, Ukrainy. Dziewczęta i chłopcy z roczników 2006, 2007, 2008, 2009,2010 walczyli w kilku kategoriach wagowych. Walki odbywały się na 5 matach jednocześnie. Nad walkami naszych zawodników czuwał trener Daniel Wosachło wraz z rodzicami.
Nasi mali judocy świetnie się spisali zajmując czołowe miejsca na podium.
Gabriel Kosiarski – II MIEJSCE
Tymon Janusz – II MIEJSCE
Dawid Borowski – II MIEJSCE
Seweryn Jarosz – III MIEJSCE
Hubert Fejkiel – III MIEJSCE
Na szczególne wyróżnienie zasługują Gabriel Kosiarski (ur.2010r.) i Dawid Borowski (ur.2009r.), którzy zadebiutowali na zawodach od razu na arenie międzynarodowej. Obaj chłopcy przeszli niedawno z grupy Funny Judo do starszej grupy, gdzie świetnie sobie radzą na treningach nie odstając od starszych kolegów i koleżanek.
Organizatorami międzynarodowych zmagań byli Uczniowski Klub Sportowy Judo Rzeszów, Podkarpacki Okręgowy Związek Judo, Miasto Łańcut, MOSiR Łańcut.
Wszystkim gratulujemy udanego startu a w szczególności tym zawodnikom których był to pierwszy start w zawodach!