W dniach 29 i 30 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Sanoku odbyły się Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży Szkolnej w szachach drużynowych na szczeblu powiatowym. Na rozgrywki przybyły drużyny z sanockich szkół: SP nr 1 i SP nr 8 oraz ze Szkoły Podstawowej w Porażu i Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej. Obydwie drużyny szachowe Szkoły Podstawowej nr 3 w Sanoku również uczestniczyły w tych zawodach.
Drużyna młodsza (uczniowie klas 1  - 6) w składzie: Kacper Kowalewski z klasy 5b, Barnaba Gruszczyński z klasy 5b, Wojciech Matiaszowski z klasy 3b i Antonina Nazarko z klasy 3b zajęła IV miejsce w Igrzyskach Dzieci.
Drużyna starsza (klasy 7 – 8) w składzie: Zofia Chryń, Jakub Gadomski, Jakub Sajdak i Sara Roman, wszyscy z klasy 8c, zajęła II miejsce w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej uzyskując awans do etapu rejonowego. Do kolejnego etapu przechodzimy z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Tarnawie Dolnej.
W obydwu grupach wiekowych poziom zawodów był bardzo wyrównany, dopiero ostatnia runda wyłoniła zwycięzców.
Dziękujemy Panu Markowi Kielarowi – sędziemu szachowemu, który przez dwa dni prowadził zawody.
Naszym szachistom gratulujemy awansu i życzymy powodzenia w dalszych rozgrywkach!