Zapraszamy uczniów klas V- VII do udziału w konkursie „Matematyka okiem fotografa” Każdy uczestnik konkursu powinien wykonać zdjęcie i zatytułować pojęciem matematycznym, które wg niego przedstawia. Prace zapisane na pendrive należy przekazać nauczycielowi matematyki do 22 listopada 2019 r. Każdy uczestnik może zrobić maksymalnie 3 zdjęcia. Pamiętajmy, z matematyką „spotykamy się” praktycznie na każdym kroku. Bloki mieszkalne są prostopadłościanami, kopuły półkulami, wieże ostrosłupami, a kolumny walcami. Fraktale bardzo często określane są mianem geometrii natury, a złotą spiralę można także zaobserwować w muszli ślimaków, szyszkach, kalafiorach czy brokułach.  Fotografowanie to bardzo ciekawe zajęcie oraz metoda poznawania świata, a także świetny sposób spędzania wolnego czasu, może dla niektórych uczniów stanie się pasją?