Dnia 7 października 2019 r. klasy 3a i 3b wraz ze swoimi wychowawczyniami p. Barbarą Koryto, p. Jolantą Abram oraz panią Barbarą Kosztołowicz uczestniczyły w wycieczce klasowej do Pijalni Czekolady w Korczynie. W czasie wycieczki uczniowie zwiedzali wystawę maszyn do produkcji czekolady, oglądali film „Chocolate Factory”, gdzie poznali proces, który musi przejść ziarno kakaowca zanim stanie się czekoladą. Następnie nastąpiła degustacja, gdzie każdy mógł spróbować różnych gatunków czekolady. Największą jednak atrakcją były warsztaty przygotowane dla dzieci. Uczniowie mogli samodzielnie wyprodukować czekoladę i lizaki według własnego pomysłu. Na zakończenie warsztatów odbył się konkurs wiedzy na temat czekolady. Zwycięzcą okazał się Filip Świeboda z klasy 3 a, który otrzymał nagrodę w postaci Złotego Biletu. Gratulujemy!