4 października 2019 r. w naszej szkole obchodziliśmy IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Od 30 września do 3 października przypominaliśmy sobie tabliczkę mnożenia poprzez gry i zabawy. W dniu egzaminu na lekcjach matematyki uczniowie losowali zadania sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i rozwiązywali je indywidualnie. Na każdym losie znajdowało się 5 zadań o różnym stopniu trudności. Uczniowie, którzy bezbłędnie rozwiązali zadania otrzymali imienną legitymację Eksperta Tabliczki Mnożenia.  Posiadana legitymacja jest ogromną motywacją dla dzieci do dalszego pogłębiania wiedzy matematycznej i osiągania lepszych wyników w szkole. „Egzamin” – brzmi bardzo groźnie i wielu uczniom kojarzy się z trudnymi „przeprawami” – w formie testów, klasówek i kartkówek. W trakcie Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia egzaminy były znacznie przyjemniejsze!
Wszystkim uczniom, którzy otrzymali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia gratulujemy!!!