Na sanockim Rynku w „Słodkiej Chatce” 7 września 2020 roku w godzinach 16.00 – 18.00 odbyło się Narodowe Czytanie nowel polskich. Akcja została objęta patronatem Pary Prezydenckiej. Organizatorem w naszym mieście była Miejska Biblioteka Publiczna. Wśród zaproszonych Gości byli: Burmistrz Miasta Sanoka - Grzegorz Kornecki, Naczelnik Wydziału Oświaty - Irena Penar, dyrektorzy sanockich przedszkoli, szkół podstawowych, nauczyciele
i uczniowie.
Z naszej szkoły fragmenty czytały trzy dziewczynki: Martyna Katyńska z klasy VI a (czytała fragment „Katarynki” Bolesława Prusa), Weronika Sługocka z klasy VI a (prezentowała fragment „Dobrej pani” Elizy Orzeszkowej) oraz uczennica klasy VIII c - Sara Roman, która przygotowała fragment noweli Stefana Żeromskiego „Rozdzióbią nas kruki, wrony...”. Dziewczętami opiekowały się panie języka polskiego – Małgorzata Bieda i Ewa Gawlewicz. Oprócz wcześniej wspomnianych, wśród czytanych fragmentów nowel znalazły się także: „Dym” Marii Konopnickiej, „Mój ojciec wstępuje do strażaków” Bruno Schulza, „Orka” Władysława Reymonta, „Sachem” Henryka Sienkiewicza oraz „Sawa” Henryka Rzewuskiego.
Spotkanie przebiegło w miłej oraz podniosłej atmosferze, któremu towarzyszył słodki poczęstunek. Uroczystości przysłuchiwali się rodzice uczniów oraz sanoczanie. Na długo pozostanie w pamięci czytających i słuchaczy.