W dniu 10 maja 2019r. klasy 5a i 5b wybrały się na wycieczkę do Bałtowa pod opiekę p. Anety Niemiec-Czopor, p. Bożeny Pałys i p. Piotra Marczaka. Z zachwytem obejrzeliśmy ponad 100 modeli dinozaurów i innych prehistorycznych stworzeń w Parku Jurajskim. Odwiedziliśmy oceanarium, gdzie dzięki nowoczesnej technologii dowiedzieliśmy się jak wyglądało podwodne życie miliony lat temu. Żółtym amerykańskim schoolbusem  udaliśmy się w podróż po safari w Zwierzyńcu. Safari znajduje się na obszarze 40 hektarów. Zamieszkują go liczne gatunki egzotycznych zwierząt z różnych kontynentów. Zwiedziliśmy również  Sabatówki , których nicią przewodnią zwiedzania są wierzenia obrzędy słowiańskie. Po pysznym obiedzie wybraliśmy się do Parku Miniatur, gdzie na obszarze o powierzchni ok. 1 hektara  zgromadzono 50 miniatur zamków i pałaców.  Zwiedzanie połączone było z opowieścią o historii polski. Pod koniec naszej wyprawy wszyscy miło spędzili czas w Parku Rozrywki, korzystając z atrakcji takich jak kolejka górska, statek piracki, karuzele łańcuchowe, gokarty itp. Ta wycieczka na pewno zostanie w naszych wspomnieniach na całe życie!