W miniony czwartek uczniowie klas pierwszych odwiedzili Pijalnię Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie.
Atrakcje i zabawy jakie zapewniono naszym podopiecznym okazały się być niezwykle ciekawe i pouczające. Dzieci dowiedziały się między innymi skąd pochodzi czekolada, i na czym polega proces jej wytwarzania. Nie obeszło się bez szaleństw na placu zabaw, oraz obejrzenie filmu. Najprzyjemniejszą atrakcją okazało się być samodzielne przygotowanie tabliczki czekolady oraz lizaków. Nie tylko dzieci świetnie się bawiły, ale i wychowawczynie pokazały ukryte talenty cukiernicze. Zorganizowano również konkurs wiedzy zdobytej w czasie tamtejszych warsztatów. Zwycięzcą okazał się zostać uczeń klasy 1b Patryk Walaszek, za co jeszcze raz gratulujemy.
Dziękujemy bardzo gospodarzom za słodkie przyjęcie.