Klasa 1b dołączyła do ogólnopolskiego projektu zorganizowanego przez wydawnictwo naukowe WSiP. Akcja ta wiążę się z  wymianą pocztówkową pomiędzy szkołami w całej Polsce. Mapa, którą otrzymaliśmy od wydawnictwa pomoże uczniom odnaleźć  i  zaznaczać miejscowości, z których będą przychodzić do nas pocztówki. Młodzi odkrywcy znajdą  na niej również ciekawe miejsca w naszej najbliższej okolicy, oraz atrakcje w całym kraju. Dotarły do nas pierwsze pocztówki między innymi z Ełku, Braniewa i Gniezna, co świadczy o rozmachu i zainteresowaniu tą akcją. Uczniowie wypełnili i zaadresowali swoje pocztówki, po czym wybrali się na pocztę, aby samodzielnie wysłać kartki do swoich rówieśników z różnych zakątków Polski.
Czekamy na jak najwięcej pocztówek z pozdrowieniami i sami przesyłamy gorące pozdrowienia wszystkim uczniom i nauczycielom biorącym udział w zabawie ;-)
https://www.wsip.pl/wielka-mapa-polski/
Po powrocie z poczty, na naszych pierwszaków czekała kolejna atrakcja. Było nią piękne przedstawienie na cześć Pani Wiosny, która obudziła przyrodę do życia. Spektakl został przygotowany przez doskonałych aktorów i wychowawczynie z grupy VIII
z Samorządowego Przedszkola nr 4, którzy swoją przygodę z nauką rozpoczęli w murach naszej szkoły. Każdy szczegół był dopracowany do perfekcji- stroje aktorów, dekoracja sali teatralnej, oraz repertuar.  Serdecznie dziękujemy paniom wychowawczyniom: Janinie Pacławskiej i Iwonie Radwańskiej za zaproszenie. Wspaniały występ maluchów wprowadził wszystkich w wiosenny nastrój.