Dziś w klasie 1b odbyła się lekcja kodowania na dywanie. Trzynastka w dacie okazała się być dla najmłodszych podopiecznych szczęśliwa, ponieważ uczniowie fantastycznie się bawili, przy czym doskonalili między innymi umiejętność logicznego myślenia i współpracy z rówieśnikami. Strzałem w dziesiątkę okazało się być zadanie z kolorowymi kubeczkami, za pomocą których dzieci tworzyły zakodowane obrazki. Nagrodą za ciężką była możliwość wykorzystania materiałów dydaktycznych wedle pomysłów uczniów. Kreatywność i wyobraźnia dały o sobie znać w postaci ciekawych i dobrze przemyślanych budowli.  Zaproszenie na lekcję przyjęła pani wicedyrektor Anna Grzebień za co bardzo Jej dziękujemy.
Cytując słowa, które wypowiedział Bill Gates… „Nauka pisania programów to gimnastyka dla mózgu. Pozwala wypracować umiejętność efektywnego myślenia o rzeczach niezwiązanych z informatyką” możemy tylko sądzić, że dzieci, które zostaną poddane odpowiedniej, ukierunkowanej stymulacji będą podążać drogą kreatywnego myślenia w każdej dziedzinie.