Uczniowie klasy 4a oraz 4c mieli za zadanie ułożyć tangram - chińską układankę znaną od 3000 lat. Według legendy wymyślił ją uczony imieniem Tan. Do dziś każda z części tangramu jest nazywana tanem. Pierwsze europejskie wzmianki o tangramie pochodzą z XVIII wieku. Początkowo był on używany do nauki geometrii, jednak z czasem przekształcił się w grę towarzyską. Z tych prostych tanów można zbudować wiele tysięcy różnych wzorów. W Polsce znana jest od około 200 lat. Zabawy z tangramem kształtują logiczne myślenie u dzieci, zmuszają do poszukiwania nietypowych rozwiązań, wpływają bardzo pozytywnie na rozwój wyobraźni. Wykorzystanie tangramów na lekcji pomaga zrozumieć podstawy geometrii, a uczniowie mogą się przekonać, że matematyka to nie tylko liczby i zadania tekstowe, ale także kraina, w której można się dobrze bawić.