Dnia 7.03.2019 klasy 5a i 5b wybrali się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszą atrakcją wyjazdu był oddział TVP 3, w którym wszyscy poznali pracę dziennikarzy, archiwum telewizji oraz w jaki sposób tworzy się filmy. Uczniowie mogli sprawdzić swoje umiejętności dziennikarskie, zabawić się w dziennikarzy i prezenterów prowadząc studio telewizyjne. Kolejnym punktem wycieczki był Port Lotniczy w Jasionce. Uczniowie poznali ogólne zasady bezpieczeństwa, kontrolę bezpieczeństwa i sposób odprawy pasażerów. Wielką atrakcją było samodzielne przejście przez bramki. Następnie odwiedzili Lotniskową Służbę Ratowniczo – Gaśniczą, która zaprezentowała sprzęt i pojazdy gaśnicze, oraz ciekawostki związane z lotnictwem np. jakie są samoloty, ile ważą, ile osób pracuje na lotnisku itp. Trzecim ostatnim etapem wycieczki było odwiedzenie Cadway Automotive, gdzie uczniowie zobaczyli projekty najnowszych samochodów jak również najnowsze drukarki 3D i ich wydruki. Po tak ekscytującym dniu, wszyscy pełni wrażeń wrócili do Sanoka.
Organizatorzy Piotr Marczak, Bożena Pałys, Aneta Niemiec – Czopor