W  Szkole Podstawowej nr 1 zorganizowano Konkurs Języka Angielskiego dla klas 5 i 6. Etap szkolny cieszył się w naszej szkole dużą popularnością, wzięli  w nim udział chętni uczniowie klas 5a, 5b, 6a i 6b. Etap powiatowy odbył się 8.02.2019r., zakwalifikowało się do niego 10 osób z naszej szkoły:

Martyna Ziajka 6a
Adrian Florko 6a
Konrad Kłapkowski 6a
Szymon Grabowski 6a
Szymon Dębiński 6a
Ksenia Rudy 6b
Weronika Sługocka 5a
Nikola Kowsz 5a
Rita Pudło 5a
Kacper Chęć 5b

Warto nadmienić, że konkurs ten jest wpisany na listę konkursów kuratora oświaty. Adrian Florko został laureatem, zdobywając najwięcej punktów w powiecie. Tytuł finalisty otrzymali Szymon Dębiński i Weronika Sługocka.
Uczniowie Ci zostali zaproszeni na uroczystość wręczenia nagród w Klubie Górnika w dniu 1.03.2019r. Wydarzenie to zostało uświetnione poprzez przegląd teatrów z naszego powiatu przedstawiających inscenizacje w języku angielskim.
ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW W KONKURSACH!