We czwartek (07.02) najmłodsi uczniowie klas 1a i 1b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Honorowym gościem spotkania była pani dyrektor Małgorzata Kielar, która zachęcała pierwszoklasistów do czytania i szanowania książek. Starsi koledzy przygotowali wspaniałą inscenizację, dotyczącą dbania o książki. Dziękujemy paniom bibliotekarkom za miłe przyjęcie, a uczniom klasy czwartej za piękne przedstawienie.
Po obejrzeniu przedstawienia dzieci przeszły do biblioteki, aby poznać zasady korzystania ze zbiorów bibliotecznych. Każdy uczeń samodzielnie wybrał dla siebie książeczkę, która wzbudziła jego zainteresowanie. Większość książek zostało przeczytanych jeszcze w trakcie zajęć, a młodzi czytelnicy chcieli wypożyczyć kolejne bajki i opowiadania.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.
"Do nauczania i uczenia się konieczne są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, po trzecie książki." Stanisław Konarski.