W dniu 1 lutego 2019r. w Zespole Szkół Nr 2 w Sanoku („Mechanik”) odbyła się VIII edycja Konkursu Języka Angielskiego Technicznego dla uczniów szkół podstawowych (VII i VIII klasa) i gimnazjalnych - tym razem dotyczył on tylko języka angielskiego zawodowego związanego z branżą mechaniczną, samochodową, informatyczną oraz ochroną środowiska. Konkurs ten wpisany jest na listę konkursów Kuratora Oświaty. Laureaci otrzymają wpis na świadectwo i dodatkowe punkty przy rekrutacji do szkół średnich.
Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu zadań zamkniętych, sprawdzającego rozumienie tekstów pisanych oraz znajomość środków językowych ściśle związanych z w/w zagadnieniami, np. nazwami zawodów i narzędzi w branży mechanicznej, elementów i części samochodowych, urządzeń komputerowych, systemów operacyjnych, pojęć związanych z zagrożeniami i ochroną środowiska naturalnego.
Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się wspaniale. Okazało się, że język angielski techniczny to dla nich "a piece of cake", czyli nic trudnego.
Nikodem Massey (klasa 8a) zajął II miejsce, natomiast III miejsce - Krystian Florko (klasa 8a).  
Serdecznie gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów.