"Tyle jest w każdym poznaniu nauki, ile jest w nim matematyki" /I. Kant/
7 lutego odbył się finał konkursu matematycznego o tytuł „Mistrza obliczania pól wielokątów” . Do finału zakwalifikowało się sześciu uczniów z klas szóstych: Eliza Ciępiel, Zuzanna Gwóźdź,  Emil Mulka, Radosław Klimiuk, Sara Jurczak oraz Ksenia Rudy. Celem konkursu było  rozwijanie zainteresowań matematycznych, popularyzowanie matematyki wśród uczniów klas szóstych, umożliwienie sprawdzenia swoich wiadomości i możliwości, wyłowienie talentów, dostarczenie im satysfakcji, szansy i radości z sukcesu.
Z przyjemnością informujemy, że MISTRZEM OBLICZANIA PÓL WIELOKĄTÓW został Radosław Klimiuk z klasy 6 A. Gratulujemy sukcesu i życzymy odkrywania swoich możliwości. Natomiast wszystkich uczniów uzdolnionych matematycznie i nie tylko zachęcamy do udziału w Omnibusie matematycznym, który rusza od 25 lutego oraz Kangurze matematycznym 2019.