Karnawał to wyjątkowy i jedyny okres w roku, na który przypada czas wspaniałych, szalonych zimowych balów i zabaw. To czas tańców i wielkiego ucztowania. Kojarzy się z balami maskowymi, paradami i ulicznymi pochodami.Podczas czwartkowego zimowego wieczoru – 31 stycznia,  w naszej szkole odbył się  długo oczekiwany przez uczniów, bal karnawałowy dla klas I-III. W tym dniu ubrany w kolorowe serpentyny, kwiaty i balony hol szkolny zamienił się w zaczarowaną krainę pełną: wróżek, czarownic, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, policjantów, żołnierzy i wielu innych barwnych postaci z bajek i baśni.Przy dźwiękach tanecznej  muzyki dzieci mogły pobawić się ze sobą , a także ze swoimi wychowawcami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewniła grupa animatorów, która nikomu nie pozwoliła się nudzić. Był wśród nich pan Adaś przebrany za kota w butach, który od pierwszych taktów skocznej muzyki zagrzewał dzieci i ich opiekunów do wspólnej zabawy, gier i korowodów tańców. Atmosfera pod sceną muzyczną była fantastyczna.
Pani Monika- Hiszpanka, oraz pani Renatka, wspaniale prowadziły zabawę z tańcem „Tańcz, tak jak ja tańczę”, a więc dzieci  tańczyły, rock and rola, sambę, makarenę, i wiele innych układów tanecznych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w konkursach prowadzonych przez animatorów, a nagród nie zabrakło dla nikogo.Kiedy czas zabawy dobiegł końca, dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal karnawałowy umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości.