W dniu 11 grudnia 2018 klasy 6a i 6b pod opieką wychowawców: p. Renaty Pawleckiej i p. Małgorzaty Biedy oraz p. Zdzisławy Janowskiej udały się na wycieczkę do Rzeszowa.
Dzień, mimo lekkiego mrozu, przywitał nas pięknym słoneczkiem i był zapowiedzią wielu atrakcji. W Rzeszowie zwiedziliśmy Rynek, następnie udaliśmy się do teatru Maska, gdzie obejrzeliśmy sztukę "Opowieść wigilijna" wg opowiadania Karola Dickensa. Wprowadziła nas ona w prawdziwie świąteczny nastrój oraz postawiła przed nami pytanie o to co jest najważniejsze w życiu. Następnie pospacerowaliśmy między straganami jarmarku bożonarodzeniowego, gdzie można było obejrzeć i kupić świąteczne ozdoby lub prezenty pod choinkę dla najbliższych. Na koniec wędrując przez zespół dawnych miejskich piwnic, znajdujący się w Rzeszowie, pod staromiejskim Rynkiem, poznaliśmy najważniejsze fragmenty historii Rzeszowa i ziemi rzeszowskiej.
Pełni wrażeń i z nadzieją na kolejne wycieczki wróciliśmy do domów.