Koło Wolontariatu wraz z opiekunami pragnie podziękować wszystkim, którzy przyłączyli się do organizowanej przez nas po raz kolejny akcji „Szlachetna Paczka”, która rozpoczęła się końcem listopada a jej zakończenie miało miejsce 7 grudnia.
W tym roku Koło Wolontariatu  wybrało do obdarowania samotną matkę z czworgiem dzieci o symbolu POD-1193-501329 z bazy danych Stowarzyszenia WIOSNA. Ze względu na trudną sytuację materialną, rodzina głównie potrzebowała  –pościeli, kołder, zimowej odzieży  dziecięcej, zimowej odzieży dla dorosłej osoby oraz podstawowych produktów żywnościowych, środków czystości, przyborów szkolnych dla dzieci.
Oczywiście  jak co roku nie zawiedliście - Reakcje poszczególnych klas, uczniów i nauczycieli były wprost nie do opisania i napawały wielkim wzruszeniem. Dzięki Wam udało nam się zebrać wszystkie rzeczy potrzebne wybranej przez nas rodzinie.

Za kwotę 1425zł, zebraną wśród pracowników i uczniów naszej szkoły, zakupiliśmy:

  • Dwie bardzo ciepłe kołdry
  • Komplety pościeli
  • Odzież dla dzieci (kurtki zimowe)
  • Odzież zimową tj piękny płaszcz zimowy dla Pani Marii oraz dla jej córki Danuty
  • Obuwie zimowe
  • Deskorolka dla Jadzi
  • Pieska na smyczy dla Helenki
  • Klocki lego dla Jasia
  • Środki czystości ( proszki do prania )
  • Papier ozdobny do pakowania paczek , taśmy klejące

Pozostałe produkty zostały ofiarowane przez uczniów i ich rodziców a były to : produkty żywnościowe, środki czystości, słodycze, zabawki, ubrania, artykuły szkolne, książki, kosmetyki, perfumy). 7 grudnia uczniowie klasy 3 a Gimnazjum zabrali się ochoczo do pakowania paczek, a w dniu 08.12.2018r 14  pięknie zapakowanych pudełek pełnych prezentów zostało dostarczonych do magazynu „Szlachetnej Paczki”.

W imieniu tej rodziny składam serdeczne podziękowania wszystkim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy zaangażowali się w przygotowanie naszej Szlachetnej Paczki. Angażując się w projekt, nie tylko okazaliśmy serce potrzebującym, lecz także już po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie.

A oto informacja od wolontariuszki, która była opiekunem wybranej przez naszą szkołę rodziny i dostarczyła jej prezenty.

 Relacja ze spotkania wolontariuszki z rodziną przy wręczeniu paczki.
Do rodziny dotarliśmy późnym wieczorem. Dzieci już przygotowywały się do spania. Cóż za zdziwienie ujrzeliśmy na twarzy pani Marii, gdy zobaczyła nas wraz ze strażakami trzymających paczki. Szczęście wypisane było na ich twarzach, nie mogli się doczekać, jak tylko zaczną rozpakowywać pięknie zapakowane prezenty. Pani Maria ze spokojem i z dbałością zaczęła rozpakowywać prezenty, żeby tylko nie zniszczyć papieru, który zdobił pudełka. Natomiast dzieci z entuzjazmem i wielką euforią starały się dostać do pudełek. Pani Maria nie mogła uwierzyć, jak zobaczyła nową kurtkę i kołdry, była z tego powodu bardzo szczęśliwa. Danuta dziękowała za żywność, śmiejąc się przy tym, że nie będą przez najbliższy czas musieli chodzić do sklepu. Natomiast dla Jadwigi największą radość sprawiało samo rozpakowywanie prezentów, uśmiech nie schodził z jej twarzy aż do momentu, kiedy musieliśmy już opuścić ich dom. Helenka szalała z radości, gdy zobaczyła pieska na smyczy, zaś Jaś, gdy zobaczył klocki lego.

Co chce przekazać Wam wolontariusz:Ja przede wszystkim dziękuję wszystkim, którzy włączyli się do pomocy tej konkretnej rodzinie. Dziękuje za zaangażowanie i za okazałe serce. Dzięki tym prezentom rodzina, jak sama zaznaczyła, będzie mogła spokojnie przeżyć święta. Nieoceniony był widok dzieci, które rozpakowywały przygotowane przez Państwa prezenty. Również nieoceniony był widok szczęścia, jakie towarzyszyło rodzinie. Życzę Państwu radosnych, spokojnych i pełnych miłości świąt.

  Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina: 

Dziękujemy bardzo, naprawdę nie wiemy co powiedzieć. Nie sądziliśmy, że są ludzie, którzy mają takie wielkie serce. Życzymy wszystkim, którzy sprawili nam tak piękne prezenty dużo zdrowia i spokojnych, radosnych Świąt.

Dziękujemy za okazane serce!!! Nasza pomoc sprawiła, że w wybranym przez Nas domu zagościły radość, nadzieja i przekonanie, że Nikt nie jest na tym Świecie sam.

Marta Poznańska i Lilianna Sabat
Opiekunki  Koła Wolontariatu