W czwartek 13 grudnia uczniowie klasy 7a wraz z wychowawczynią mieli okazję być na ciekawej lekcji muzealnej w sanockim zamku. Dzięki panu Piotrowi Kotowiczowi – archeologowi  i miłośnikowi historii, poznaliśmy losy oręża polskiego oraz dzieje osadnicze Sanoka i okolic od pierwszych znalezisk datowanych na kilkanaście tysięcy lat temu. Wszyscy z zainteresowaniem słuchali  i oglądali eksponaty zgromadzone w muzeum. Zejście do bunkra z czasów II wojny światowej było również dla wszystkich niezwykłym przeżyciem. Na zakończenie naszej wyprawy spędziliśmy miło czas przy ciepłym posiłku w sali Zdzisława Beksińskiego restauracji Nobo Cafe, poświęconej wielkiemu sanockiemu artyście. Był to wstęp do tematu przewodniego naszej kolejnej wizyty w Zamku Królewskim w Sanoku, z zapałem planowanej na wiosnę.