„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest;
nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” – Jan Paweł II

W tym roku po raz kolejny Szkolne Koło Wolontariatu we współpracy z Samorządem Szkolnym włączy się do Ogólnopolskiej Akcji SZLACHETNA PACZKA.
W związku z tym, zwracamy się do wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły z prośbą o wspólne przygotowanie wielkiej paczki dla rodziny, która  w tym szczególnym okresie, nadchodzącej zimy oraz Świąt Bożego Narodzenia, potrzebuje naszej pomocy. Liczymy bardzo na zaangażowanie każdej osoby i każdej klasy!

Wszystkie potrzebne rzeczy dla rodziny opisane poniżej zbieramy od 20 listopada do 6 grudnia.

Proszę zgłaszać się do Pań: M.Poznańskiej,  L.Sabat

Ogłoszenie o akcji, zostało także umieszczone na gazetce Samorządu Uczniowskiego, a wszyscy wychowawcy klas otrzymają informacje, jak można pomóc tej wybranej rodzinie i przekażą młodzieży na godzinach wychowawczych.

OPIS RODZINY

Opis rodziny Pani Maria (47 l.) mieszka razem z czwórką dzieci: Danutą (25 l.), Jadwigą (10 l.), Heleną (8 l.) oraz Janem (6 l.). Życie rodziny przez długi okres było bardzo ciężkie. Partner pani Marii znęcał się fizycznie oraz psychicznie nad nią i dziećmi. Kobieta postanowiła odejść wraz z dziećmi. Niestety sytuacja finansowa rodziny zmieniła się na gorsze. W związku z opieką nad upośledzoną w stopniu lekkim córką Danutą, pani Maria nie może podjąć pracy zawodowej. Ponadto córka ma schizofrenię paranoidalną. Jan ma alergię oraz astmę oskrzelową, zaś Jadwiga niedoczynność tarczycy. Rodzina utrzymuje się z alimentów, renty socjalnej Danuty oraz zasiłków. Po odjęciu kosztów mieszkania oraz leków (razem 1365 zł) miesięcznie na osobę pozostaje 483 zł. Pani Maria mimo tak ciężkich przeżyć nie straciła pogody ducha. Jest osobą bardzo radosną i potrzeby dzieci stawia ponad wszystko. Chce zapewnić im lepsze jutro. Pani Maria nieskromnie marzy o własnym mieszkaniu, lecz mówi, że chyba musiałaby wygrać je na loterii. Danuta natomiast umila rodzinne zabawy swoim pięknym śpiewem. Wśród najważniejszych potrzeb pani Maria wymienia żywność, ponieważ jest niezbędna. Będzie również wdzięczna za obuwie i ciepłą kołdrę na zbliżającą się zimę.

POTRZEBY RODZINY:

  • Żywność trwała:  Herbata, Kasza, Cukier, Makaron, Olej, Ryż, Mąka np. chleb pełnoziarnisty, woda mineralna itp
  • Środki czystości:  Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący, Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon, Szczoteczki do zębów
  • Odzież:

Maria ( 47lat )    Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: kurtka Rozmiar: 164 Sylwetka: normalna
Danuta (25 lat)  Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: kurtka Rozmiar: 164 Sylwetka: tęższa
Jadzia ( 10 lat)   Rodzaj odzieży: zimowe Kategoria: kurtka Rozmiar: 152
Helenka ( 8 lat)  Rodzaj odzieży:
zimowe Kategoria: kurtka Rozmiar: 150
Jaś  (6 lat)         Rodzaj odzieży:
zimowe Kategoria: kurtka Rozmiar: 128 Sylwetka: szczupły

  • Obuwie:  Maria Rodzaj obuwia: zimowe Kategoria: kozaki Rozmiar: 40
  • Pomoce szkolne: zeszyty, farbki, papier kolorowy, bloki, klej, nożyczki, przybory do pisania, kredki, plastelina, piórnik
  • Wyposażenie mieszkania: Kołdra 2x kołdra
  • Specjalne upominki:   (Maria) - Perfuma, (Danuta)- Perfuma, (Jaś)  -  Klocki, (Jadzia) - Deskorolka, (Helenka)  - "piesek na smyczy z Biedronki"