Aby w ciekawy i niecodzienny sposób uczcić zbliżającą się okrągłą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbył się turniej szachowy dla uczniów, w którym wzięło udział 19 uczestników. Młodzi szachiści rozegrali 7 rund w tempie po 10 minut na zawodnika i spędzili przy szachownicach ponad 2 godziny. Takie intensywne zmagania umysłowe nie znudziły nikogo z nich, wręcz przeciwnie, wszyscy uznali, że świetnie się bawili, a rozgrywki dostarczały często nie lada emocji. Po przeciwnych stronach deski spotykali się gimnazjaliści  z uczniami klas drugich szkoły podstawowej, a ogromna różnica ich wieku nie przesądzała o wyniku partii. Trzeba zaznaczyć, że atmosfera tych „szkolnych mistrzostw” była wyjątkowo sympatyczna, a zawodnikom nie obce są zasady fair play. Na każdej przerwie rozgrywki z ciekawością obserwowali inni uczniowie, kibicując i wspierając swoich kolegów i koleżanki – szachistów.
Pani Dyrektor Małgorzata Kielar, która uroczyście otworzyła nasz turniej, a także sprawiła nam radość wręczając zwycięzcom puchary i dyplomy, wyraziła nadzieję, że taki sposób obchodzenia tego Święta Narodowego stanie się już coroczną tradycją.
Zwycięzcą I Niepodległościowego Turnieju Szachowego w SP3 został Jakub Gadomski z klasy 7c, drugie miejsce zajął Kacper Kowalewski z 4b, a trzecią lokatę uzyskała Sara Roman z 7c. Dyplom otrzymała również najmłodsza uczestniczka zmagań  8-letnia Antosia Nazarko z 2b, która odniosła aż 3 zwycięstwa! Gratulacje należą się wszystkim uczestnikom turnieju, bo każdy uzyskał punkty, ale przede wszystkim za umiejętności i chęci podjęcia się niełatwego wyzwania, jakim jest gra w szachy.
Szczególne podziękowania
kieruję do Janka Zająca z klasy 3a, który jako najlepszy szachista w szkole i doświadczony zawodnik, zrezygnował z rywalizacji i podjął się sędziowania turnieju oraz bardzo pomógł w jego organizacji.