W dniu 28 września, tj. w przeddzień Dnia Głośnego Czytania szkolną bibliotekę odwiedzili nasi najmłodsi uczniowie: klasy I-III wraz wychowawcami i opiekunami. Wysłuchali głośno czytanych przez panie bibliotekarki opowiadań pt „Pierwszy dzień w szkole” (klasa 1a i 1b). „Tajemniczy przyjaciel” (klasa 2a i 2b) i „Fajne te okulary”. (klasa 3a i 3b).
Dzieci miały możliwość poznać nową literaturę dla najmłodszych nie tylko z okładki, a prowadzący pozytywnie postrzegają takie zajęcia, ponieważ większość uczniów potrafi z uwagą słuchać czytanego na głos tekstu.
Klasy pierwsze mogły również zobaczyć czytelnię i ponownie odwiedzić swoją szkolną bibliotekę. Była również okazja do wypożyczenia lektur i innych książek (klasy drugie i trzecie).
Głośne czytanie jest ważne i potrzebne szczególnie młodszym uczniom, a Dzień Głośnego Czytania to dobra i godna kontynuowania tradycja.