W dniu 17 września klasa 3A gimnazjum wybrała się na wycieczkę edukacyjno-integracyjną. Zaczęliśmy od wyznaczania kierunków przy pomocy kompasu, Słońca i zegarka oraz innych znaków przyrodniczych, wybieraliśmy kierunek marszu przy pomocy azymutu oraz  wyznaczyliśmy przy pomocy gnomonu (czyli w praktyce zwykłego patyka) południk miejscowy. Druga część naszej wycieczki to warsztaty robienia pizzy w pizzerii Xavito pod okiem sympatycznego mistrza kuchni. Każdy stworzył swoją autorską pizzę według własnego pomysłu, a na zakończenie z przyjemnością zjedliśmy wspaniałe efekty naszej pracy. Druga nasza wycieczka to niespodzianka przygotowana dla chłopców przez koleżanki z klasy z okazji „Dnia Chłopaka”. Spędziliśmy wspaniałe chwile w Sanok Bowling Club przy kręglach, zabawach i poczęstunku. Niektórzy z nas złapali prawdziwego kręglarskiego bakcyla. W naszym wewnętrznym turnieju klasowym najlepszymi zawodnikami okazali się Szymon Bryndza i Filip Futyma, a wśród dziewcząt Helena Ostrowska i Klaudia Zajdel. Było super