19 czerwca 2018r. odbyło się uroczyste zakończenie szkoły przez uczniów klas trzecich oddziałów gimnazjalnych. Rozpoczęli od udziału we Mszy Świętej, podczas której dziękowali za trzy lata spędzone w gimnazjum. Ale jednocześnie otrzymali przesłanie od księdza katechety, aby zawsze byli porządnymi ludźmi, którzy dobrze wykorzystają wszystko to, co otrzymali w ciągu trzech lat spędzonych w gimnazjum. Następnie odbyła się uroczystość w szkole. Uczniowie rozpoczęli od pięknego poloneza, następnie odebrali gratulacje i pamiątkowe książki za wybitne osiągnięcia w dziedzinie nauki i sportu. Pan dyrektor ogłosił także tegorocznego Prymusa – został nim Szymon Kozak z klasy 3a. Uczniowie, którzy uzyskali na świadectwie ukończenia szkoły oceny co najmniej bardzo dobre i zachowanie wzorowe wpisali się do Złotej księgi – wpisów tych w bieżącym roku szkolnym było 24. Na zakończenie tegoroczni absolwenci podsumowali swoją naukę w gimnazjum akademią, w której zawarli nie tylko opowieść o swoim pobycie w szkole, ale także swoją wdzięczność za czas, który w niej spędzili i tych którzy im towarzyszyli.
A teraz życzymy im, aby po wakacjach odnaleźli się w nowych i wymarzonych przez siebie szkołach – co najmniej tak dobrze, jak w tej którą właśnie ukończyli. Powodzenia.