Popołudniowe zajęcia świetlicowe to nie tylko nauka, ale też forma wypoczynku i mile spędzonego wspólnie czasu. Zajęcia te mają charakter otwarty i działalność świetlicy nie ogranicza się wyłącznie do zapisanych uczniów, ale dostosowana jest do aktualnie wynikających potrzeb. Oprócz czasu przeznaczonego na wspólną naukę, pomoc w przygotowaniu się do lekcji, wiele uwagi poświęcono też tematowi szkolnego stresu  i metodom radzenia sobie z tym problemem. Na zajęciach świetlicowych uczniowie uczą się poznawać siebie, radzić sobie ze swoimi emocjami i problemami, uczą się także dostrzegać innych obok siebie i ich potrzeby.

Różnorodne zabawy i ćwiczenia wykorzystywane na zajęciach uczą pokonywania trudności związanych z nawiązywaniem kontaktów z rówieśnikami, właściwych relacji z kolegami i koleżankami. Zajęcia odbywały się w szkolnej sali świetlicowej, czasem na placu zabaw, szkolnym boisku sportowym czy sali gimnastycznej. Było nawet nocowanie w szkole czyli nocne oczekiwanie na przyjście wiosny, na które dzieci czekały z niecierpliwością. Od czasu do czasu zajęcia organizowane były też w obiektach MOSiR (basen, lodowisko, tor lodowy). Na zajęciach świetlicowych dzieci wykonywały też różnorodne prace plastyczne, np. upominki dla najbliższych czy też dekoracje do sali świetlicowej, do własnych klas czy też do swojego pokoju. Na spotkaniach uczniowie często przygotowywali samodzielnie jakiś mały poczęstunek. Organizowane były też wyjścia do cukierni czy pizzerii, np. zorganizowano wyjście na warsztaty kulinarne do pizzerii Xavito w Sanoku oraz wycieczkę do „Starej Fabryki Czekolady” w Korczynie, gdzie oprócz zwiedzania i degustacji tamtejszych wyrobów dzieci miały możliwość czynnie uczestniczyć w procesie produkcji słodyczy i samodzielnie wykonać tabliczkę czekolady oraz czekoladowe lizaki. Inne wycieczki, w których uczestniczyli wychowankowie świetlicy to wycieczka do  Czarnorzecko – Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego ze zwiedzaniem rezerwatu przyrodniczego „Prządki” w Czarnorzekach oraz zamku w Odrzykoniu, a także wiosenne wędrowanie sanocką trasą dydaktyczno-przyrodniczą „Nad stawami” i obserwacja przyrody. W ramach działań świetlicowych staraliśmy się też uczestniczyć w ważnych wydarzeniach w życiu naszej szkoły i naszego miasta. Uczniowie wzięli udział w wieczornicy patriotycznej z okazji Dnia Żołnierzy Wyklętych, uczestniczyli  w zajęciach zorganizowanych w Placówce Straży Granicznej  w Sanoku, uczestniczyli w pokazach przelotu latawców na sanockim lotnisku z okazji Święta Latawca, kibicowali zawodnikom podczas XXIV Młodzieżowej Olimpiady Zimowej w Sanoku. Jak co roku, tradycyjnie, zwiedzili wystawy twórców ludowych organizowane w Klubie Górnika przed Świętami Bożego Narodzenia oraz wystawę wielkanocną. Obejrzeli też w MBP spektakl teatralny pt. „Królowa Śniegu”, korzystali z oferty filmowej SDK oraz Muzeum Budownictwa Ludowego uczestnicząc w projekcji filmów oraz w lekcjach muzealnych. Tegoroczne zajęcia świetlicowe przechodzą już do historii, uczniowie spotkają się znów razem dopiero po wakacjach. W pamięci pozostaną jednak niezapomniane chwile, wspomnienia i fotografie. Przeżyjmy więc to jeszcze raz - zapraszamy do galerii!