12 czerwca uczniowie klasy 4b pod opieką wychowawcy pani Bożeny Pałys oraz pana Piotra Marczaka wybrali się do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku. Celem wizyty było uczestnictwo w Sali edukacyjnej „Ognik” gdzie dzieci mogły dowiedzieć się o pracy strażaka i o tym że praca ta nie ogranicza się wyłącznie do gaszenia pożarów. Straż pożarna pomaga podczas wypadków samochodowych, powodzi oraz prowadzi wiele innych działań na rzecz pomocy ludziom. W sali Ognik dzieci mogły doświadczyć i przeprowadzić symulację przeciwpożarową pod czujnym okiem pana strażaka. Uczniowie mogli również wejść do wozów strażackich, sprawdzić wyposażenie którym na co dzień posługują się strażacy, i przez niewielką chwilę poczuć się, jak prawdziwi strażacy podczas akcji ratunkowej.
Organizatorem zajęć w Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Sanoku był nauczyciel wspomagający w klasie 4 b, Piotr Marczak.