7 czerwca odbyła się XXXIV Pielgrzymka Dzieci z diecezji przemyskiej do Miejsca Piastowego. Celem pielgrzymki była modlitwa w  intencjach dzieci i ich rodzin oraz zabawa w atrakcyjnie przygotowanych sektorach. Wydarzenie odbyło się na placu fatimskim przy Sanktuarium św. Michała Archanioła i bł. Bronisława Markiewicza. 
Spotkanie miało w sobie element nie tylko rekreacyjny, ale także duchowy, wychowawczy i edukacyjny. Z tego względu myślą przewodnią tegorocznego Michaylandu były słowa: „Aby Polsce przybywało świętych”, dedykowane w 100. Rocznicę odzyskania Niepodległości naszej Ojczyźnie. W czasie spotkania uczestnicy mogli skorzystać z różnych form zabaw rekreacyjnych: „dmuchańców”, jazdy konnej, gier sprawnościowych, mini warsztatów cyrkowych, plastycznych a także z posiłku i napojów. Trzecioklasiści wrócili z pielgrzymko-wycieczki szczęśliwi , zrelaksowani i pełni miłych wrażeń. Sądzę ,że na długo pozostanie im w pamięci pobyt Michaylandzie. Głównym organizatorem wyjazdu był ks. Andrzej Szczepek oraz panie wychowawczynie klas trzecich i rodzice dzieci.