W środę, 6 czerwca, w naszej szkole odbyła się bardzo ciekawa lekcja zdrowia dla klas czwartych zorganizowana przez przedstawicieli Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa (KOWR). Spotkanie to miało na celu promowanie wśród dzieci zdrowej diety, bogatej w owoce i warzywa oraz produkty mleczne. Na początku zaproszonych gości  przywitała pani dyrektor Małgorzata Kielar. Po wspólnym powitaniu, uczniowie kl. 4a oraz kl. 4b, ubrani w czapeczki, chustki i fartuszki, pod czujnym okiem pani dietetyk, rozpoczęli swoje „mini warsztaty kulinarne”. Dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat zdrowia, diety, a także o prawidłowym odżywianiu, o walorach zdrowotnych i smakowych polskich warzyw i owoców. Mogli również samodzielnie przygotować zdrowe przekąski, a także szybki i pożywny  deser. Fantastycznie smakowały własnoręcznie zrobione „tęczowe rolsy”, czy jabłko z miodem i cynamonem. Podczas spotkania wszyscy dobrze się bawili i uczyli.  Lekcja szybko minęła. Pozostały pamiątkowe zdjęcia, rozmowy z przedstawicielami KOWR, drobne upominki oraz obietnica jesiennego spotkania.