4 czerwca w Sali Herbowej Urzędu Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie  trzech konkursów pod Patronatem Burmistrza Miasta Sanoka – powiatowego konkursu geograficznego  „ODKRYWAMY ŚWIAT”, powiatowego  konkursu o krajach anglojęzycznych i języku angielskim „BRITISH or AMERICAN” oraz konkursu  z języka niemieckiego  „Wir sind im Herzen Europas”  - oczywiście z liczną reprezentacją uczniów naszej szkoły, którzy zostali laureatami i finalistami tych konkursów. Pan Burmistrz Stanisław Chęć wręczył nagrody i dyplomy wszystkim laureatom i finalistom kierując do nich słowa uznania i motywując do dalszej pracy. Musimy się pochwalić, że konkurs z geografii i języka angielskiego były organizowane lub współorganizowane przez naszą szkołę i możemy je chyba uznać za nasz sukces – wzięło w nich udział ponad stu uczniów (już w części powiatowej), a wielu z nich zapowiada, że spróbują ponownie swych sił w przyszłym roku. Na podsumowaniu nie zabrakło również życzliwych i wspierających pąń Dyrektor: Małgorzaty Kielar, Lidii Mackiewicz-Adamskiej i Barbary Zdybek oraz nauczycieli przygotowujących uczniów do konkursów, no i oczywiście organizatorek - Małgorzaty Jezior, Agnieszki Nagórny i Marii Burnat.

Na koniec przypomnienie najważniejszych bohaterów tej miłej uroczystości – uczniów naszej szkoły:

Konkurs „ODKRYWAMY ŚWIAT”
   1 miejsce - JULIA ŚPIEWAK (7A) - laureat                   
   3 miejsce - ZUZANNA GADOMSKA (7A) -  laureat     
   5 miejsce - OLIWIA LICHTENBERG (7B) - finalistka

Konkurs „BRITISH or AMERICAN”
• w kategorii szkół podstawowych  
   1 miejsce - OLIWIA LICHTENBERG (7B) - laureat  
   2 miejsce - KRYSTIAN FLORKO (7A) - laureat                   
   wyróżnienie: NIKODEM MASSEY ( 7A) – finalista
• w kategorii klas gimnazjalnych
   2 miejsce - JAKUB LICHTENBERG (3B) - laureat  
   3 miejsce - ERNEST MOŁCZAN (2A) - laureat                   
   wyróżnienia: BARTOSZ KLIMIUK ( 2A), AMADEUSZ LUBIEŃSKI (3A), NIKODEM RUDY (3A) – finaliści

Konkurs „Wir sind im Herzen Europas”  
   1 miejsce - ANTONINA KOBIAŁKA (3A GIMNAZJUM) – laureat, uzyskała 101p. (max.102p.) bezapelacyjnie wygrywając konkurs i wyjazd do Reinheim            
   finaliści: ALICJA NIEDŹWIEDŹ (3B) i JAKUB LICHTENBERG (3B)

Gratulacje i powodzenia w innych konkursach! Jesteśmy z Was dumni