4 czerwca 2018 roku klasy czwarte pod opieką swoich wychowawczyń p. Ewy Gawlewicz  i Bożeny Pałys oraz nauczycielki przyrody Agaty Midury i p. Piotra Marczaka odbyły wycieczkę do Leska i Nowosiółek. W Lesku uczniowie zwiedzili Stację Hydrologiczno- Meteorologiczną, gdzie mieli okazję zobaczyć przyrządy służące do obserwacji pogody używane współcześnie oraz eksponaty używane wcześniej do pomiarów. Zapoznali się też z pracą meteorologa. Zwiedzili laboratorium oraz pracownię pomiarów radioaktywnych. Następnie udali do Muzeum Przyrodniczo – Łowieckiego „Knieja” w Nowosiółkach, gdzie mieli okazję zobaczyć ekspozycję obejmującą trofea łowieckie z Polski, jak i zagranicy, zbiory przyrodnicze , a także dokumentację fotograficzną regionu.  Jeśli chodzi o rodzime zwierzęta to widzieli tam sarny, jelenia karpackiego, rysia oraz mniejsze ssaki i ptaki zamieszkujące bieszczadzkie lasy. Natomiast zagraniczne trofea myśliwskie to „kabarga”, niedźwiedź brunatny z odległej Syberii, a także poroże renifera z Laponii. Kolejną atrakcją były wspólne zabawy na świeżym powietrzu oraz ognisko. Dużym powodzeniem cieszyło się strzelanie z łuku do tarczy, rzucanie toporkiem i podkową oraz wbijanie gwoździ w ogromny pień drzewa. Każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, a najlepsi nagrodzeni zostali drobnymi upominkami. Wszyscy zadowoleni, pełni wrażeń i z uśmiechem na ustach wrócili do szkoły.