W dniu 9 maja klasa 3b (oddziały gimnazjalne) wraz z bibliotekarzem wzięła udział w imprezie czytelniczej zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną im. Grzegorza z Sanoka z okazji Tygodnia Bibliotek organizowanego pod hasłem: (DO)WOLNOŚĆ CZYTANIA.
Uczniowie mieli możliwość wysłuchać na żywo wypowiedzi poety Janusza Szubera, który mówił m in. o  poezji, roli poety dawniej i obecnie oraz o swoich kontaktach z poetą Zbigniewem Herbertem.  Zebrani mogli także otrzymać autograf twórcy „Gorzkich prowincji”.
Dla uczestników spotkania   biblioteka przygotowała również inne atrakcje: kartki z cytatami- fragmentami różnych utworów poetyckich i ciasteczka z  aforyzmem. Można było również zabrać ze sobą książkę i poczytać ją w domu lub od razu zabrać się do lektury na placu św. Jana, gdzie odbywały  się  spotkania z poetą, poezją i książką.
Oprócz doznań intelektualnych organizatorzy i  uczestnicy mogli cieszyć się piękną słoneczną pogodą.