9 maja 2018 roku odbyła się prezentacja na temat segregacji odpadów.W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 3b. Dzieci dowiedziały się jak segregować odpady i w jakich pojemnikach je umieszczać. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny dotyczący segregowania odpadów, jak również zostały zaprezentowane zdjęcia pokazujące zanieczyszczenie środowiska i powietrza. Uczniowie mogli również praktycznie dokonać sortowania odpadów do odpowiednich pojemników zgodnie z zasadami segregacji. Spotkanie to uświadomiło również uczniom zagrożenia wynikające z nadmiernego zaśmiecania środowiska oraz potrzebę ograniczenia ilości odpadów przez stosowanie opakowań wielokrotnego użytku. W lekcji brał udział pan dyrektor Marek Wojtowicz i wychowawca pani Barbara Kosztołowicz.
Lekcję zorganizował i przeprowadził nauczyciel wspomagający pan Piotr Marczak.