W dniu 23.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku odbył się konkurs o tytuł Mistrza Nauk Przyrodniczych pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka. Wzięli w nim udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych sanockich szkół podstawowych.  Zadania konkursowe obejmowały wiedzę i umiejętności w zakresie chemii, biologii, geografii i fizyki  –  po 6 bardzo ciekawych zadań z każdego przedmiotu.  W kategorii zespołowej zwyciężyła drużyna z naszej szkoły w składzie: Szymon Kozak, Przemysław Maresz, Ernest Mołczan, Anna Sidor.

Uczniowie naszej szkoły okazali się również niezwyciężeni w kategorii indywidualnej:
I miejsce:  Ernest Mołczan z klasy 2a
III miejsce: Szymon Kozak z klasy 3a
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a w szczególności Ernestowi Mołczanowi
, który został NAJLEPSZYM PRZYRODNIKIEM w Sanoku