W dniach 25-26-27 kwietnia 2018 roku klasy 2a i 3c udały się na wycieczkę do Sandomierza i Warszawy.
Pierwszego dnia naszej wyprawy podziwialiśmy zabytki i ciekawe miejsca w Sandomierzu. Nie mogło się również obejść bez rejsu statkiem po Wiśle! Podążaliśmy śladami Ojca Mateusza wzdłuż lessowego wąwozy Świętej Jadwigi. Podziwialiśmy również widoki z Bramy Opatowskiej i przecisnęliśmy się przez Ucho Igielne. Zaopatrzyliśmy się w szczęście i optymizm pocierając ogromny krzemień pasiasty i wyruszyliśmy w dalszą drogę do Warszawy.

Po miłej nocy spędzonej w hotelu SUSeł wybraliśmy się na podbój stolicy.  Jedną z najfajniejszych atrakcji był pobyt w Pokoju Zagadek. Niektórzy musieli się nieźle nagłowić aby uzyskać upragniony kod do wyjścia z pokoju… tylko po to aby zapragnąć znów tam wrócić.

Kolejnym punktem programu było Muzeum PRL, gdzie dowiedzieliśmy się jak wyglądało dzieciństwo naszych rodziców, bez gier komputerowych i współczesnej elektroniki.

W Łazienkach Królewskich przenieśliśmy się do bajkowego świata króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Zwiedzieliśmy Belweder, Pomnik Szopena, amfiteatr, Łaźnię królewską, Ogród Chiński, Biały Domek, Pałac Myśliwiecki, Świątynię Sybilli, Podchorążówkę, przepiękne ogrody, a nawet pomnik psów królewskich. Miejsce  to wywarło ogromne wrażenie na nas wszystkich, niemalże poczuliśmy się gośćmi obiadów czwartkowych...

Podczas wyprawy na Kopiec Powstania Warszawskiego złapał nas lekki deszczyk. Nie przeszkodziło nam to jednak oddać cześć Powstańcom.

Trzeci dzień naszej wycieczki rozpoczął się wizytą na Stadionie Narodowym. Trasa VIP pozwoliła nam obejrzeć zakamarki tego miejsca i poznać sekrety naszej drużyny. Specjalnie dla SP3 przekazujemy pozdrowienia od Kapitana Lewandowskiego !!!!

Cóż to byłaby za podróż do Warszawy bez podziwiania widoków z Pałacu Kultury i Nauki? Taras widokowy znajduje się na 30 piętrze, na szczęście windy działały.

Zaopatrzeni w pamiątki udaliśmy się z żalem w drogę powrotną do Sanoka.  Dłuuuga podróż upłynęła w miłej i zabawnej atmosferze.  Wspomnienia zostaną z nami na zawsze, ale wiemy, że jeszcze tam wrócimy… zobaczyć Syrenkę !