Wszystko zaczęło się 27 kwietnia 2018r. we wczesnych godzinach rannych. My, uczniowie klasy 4a  i 4b już o 5.00 wyruszyliśmy wspaniałym autokarem do najstarszej Kopalni Soli w Polsce, do Bochni. Już pierwsze minuty jazdy były zaskakujące. Pan przewodnik A.Kowalczyk opowiadał nam ciekawostki związane z miejscowościami, które mijaliśmy, a za oknami autokaru wstawał piękny, nowy dzień skąpany we mgle. Widok iście baśniowy. Te przepiękne obrazy tylko nieliczni mogli zobaczyć. Już o 8.30 bez problemu i na czas stawiliśmy się w kopalni w Bochni. Tutaj przywitał nas pan przewodnik-górnik  i za chwilę zjeżdżaliśmy szybami w dół, na około 343m pod ziemię. A potem czekała nas już tylko niezwykła przygoda. Zobaczyliśmy solne podziemia i mogliśmy odbyć multimedialną podróż w czasie. Na trasie zwiedzania dużą atrakcją były słuchowiska, animacje, interaktywne prezentacje oraz gry tematyczne. Zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni skończyliśmy w komorze Ważyn, czyli 250 m pod ziemią.Otrzymaliśmy z rąk św. Kingi, która opowiedziała nam legendę o historii soli w Bochni, woreczki z solą, a potem zjedliśmy pyszny obiad i bawiliśmy się na boisku sportowym, wdychając czyste powietrze. Szkoda było wyjeżdżać, ale czekała nas jeszcze podróż do Nowego Wiśnicza do zamku. Zamek w Wiśniczu to potężna siedemnastowieczna twierdza, jedna z największych w dawnej Rzeczypospolitej. A dzisiaj wyjątkowe miejsce, w którym przenika się wiek XVII z XXI.
Z panią przewodnik zwiedziliśmy komnaty,zobaczyliśmy też ciekawe miejsca, gdzie  kręcono sceny do filmu „Janosik”. Następnie przeszliśmy podziemną Trasą Nietoperzy. Najlepsza atrakcja została na sam koniec. Udaliśmy się do „Bastionu VR”, gdzie mogliśmy wybrać się w podróż po wiśnickim zamku w scenerii XVII wieku w technologii VR - 360°. To dopiero było przeżycie! Po tak wielu atrakcjach, szczęśliwi, zadowoleni i z bagażem wspomnień wróciliśmy do Sanoka.

Wycieczkę dla klas czwartych zorganizowały panie: Bożena Pałys (wychowawczyni kl. 4b) i Ewa Gawlewicz (wychowawczyni kl. 4a) oraz pan Piotr Marczak (nauczyciel wspomagający).