W dniach 25-27.04.2018 r. uczniowie klas 3a i 3b wraz z opiekunami: p. Katarzyną Krawiecką, p. Renatą Pawlecką i p. Lilianną Sabat wybrali się na wycieczkę do Warszawy.
W pierwszym dniu podziwialiśmy wspaniałą panoramę stolicy z 30-go piętra /na wysokości 114 m/ Pałacu Kultury i Nauki.  Następnie odwiedziliśmy Stadion Narodowy. Byliśmy w szatni zawodników, mogliśmy też przez chwilę poczuć się jak VIP-y, siedząc na trybunach w eleganckich lożach – miejscach dla najważniejszych ludzi w Polsce. Na zakończenie dnia mogliśmy się przekonać jak pięknie wygląda Warszawa nocą – oświetlone mosty, Plac Zamkowy czy Pałac Prezydencki. Drugiego dnia zwiedziliśmy Muzeum PRL-u, w którym zobaczyliśmy, jak mieszkali i żyli w tamtych czasach nasi rodzice i dziadkowie. Następnie była piękna lekcja historii i chwila refleksji w Muzeum Powstania Warszawskiego. W ostatnim dniu spacerując po Starym Mieście – odwiedziliśmy Syrenkę Warszawską i Małego Powstańca, odkryliśmy urokliwe kamieniczki i zaułki między nimi, chwilę w zadumie spędziliśmy przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Na koniec wstąpiliśmy na Zamek Królewski, w którym mogliśmy dotknąć odległej historii wsłuchując się w opowieść o czasach królewskich, podziwiając arcydzieła mistrzów pędzla – J. Matejki i B. Canaletta. Tu zatrzymaliśmy się przy urnie z sercem Tadeusza Kościuszki. A w drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Sandomierzu, gdzie spacerowaliśmy śladami Ojca Mateusza. Wycieczka była bardzo ciekawa, a pogoda na szczęście dopisała.