W dniu 23.kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Sanoku odbył się finał konkursu z języka niemieckiego Wir sind im Herzen Europas pod patronatem Burmistrza Miasta Sanoka, w którym wzięło udział 10 uczniów – zdobywców  największej ilości punktów w części pisemnej. Uczestnicy zmagali się z nią dwa tygodnie wcześniej. W konkursie wzięli udział uczniowie oddziałów gimnazjalnych sanockich szkół. Test obejmował zarówno zagadnienia leksykalno-gramatyczne,  jak i  pytania sprawdzające wiedzę o naszych zachodnich sąsiadach. Komisja konkursowa wyłoniła 10 finalistów. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Antonina Kobiałka z kl. 3a Alicja Niedźwiedź z kl. 3b, Jakub Lichtenberg z kl. 3b. Szczególne słowa uznania nalężą się Tosi, która w teście straciła tylko 1 punkt (na 102 możliwe do zdobycia)! Uczniowie klasy 2a: Ernest Mołczan i Jakub Łapiszczak, którzy również świetnie poradzili sobie z częścią pisemną, na pewno będą nas dobrze reprezentować w przyszłorocznej edycji konkursu, gdyż zabrakło im zaledwie po kilka punktów do finalistów, a przed nimi jeszcze rok nauki!

Podczas finału sprawdzana była umiejętność dłuższego wypowiadania się na wylosowany temat i reakcje językowe w różnych sytuacjach. Każdy finalista miał także sposobność krótkiej autoprezentacji w języku niemieckim. Nad obiektywnym przebiegiem konkursu czuwały germanistki  z II LO w Sanoku: Pani Ewa Lipelt oraz Pani Jadwiga Jagniszczak.

I miejsce  w konkursie zajęła nasza najlepsza germanistka - Antonina Kobiałka.

W nagrodę Antosia wyjedzie na dwa tygodnie do miasta partnerskiego Sanoka – Reinheim. Wyjazd będzie zapewne stanowił znakomitą okazję do dalszego doskonalenia umiejętności językowych, nawiązania ciekawych i owocnych znajomości i lepszego poznania Niemiec.

 Warto podkreślić, iż nasi pozostali finaliści – Ala i Kuba zaprezentowali bardzo wysoki poziom językowy i mogą być z siebie dumni.

Celem konkursu jest popularyzacja języka niemieckiego wśród młodzieży, sprawdzenie zdobytej wiedzy i umiejętności, kształtowanie postawy ciekawości, otwartości, tolerancji i szacunku wobec kultur innych narodów.

Gratulujemy Wam!