Strażak -  to zawód o najwyższym poziomie zaufania społecznego. Przekonali się o tym uczniowie klasy 5 a, którzy11 kwietnia  pod opieką wychowawczyni Urszuli Wieczorek i pani pedagog Kamili Jaros Mulki udali się do siedziby Komendy Powiatowej Państwowej StrażyPożarnej w Sanoku. Uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez strażaków. Zapoznali się ze specyfiką ich pracy. Przekonali się, jak jest trudna i niebezpieczna. Dowiedzieli się też, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia pożarowego, z którymi mogą mieć do czynienia właściwie wszędzie.Zdobyta wiedza z pewnością posłuży podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w życiu codziennym. Po zakończeniu zajęć każdy uczeń otrzymał imienny certyfikat potwierdzający udział w zajęciach dotyczących problematyki bezpieczeństwa przeciwpożarowego. Wszyscy życzymy dzielnym strażakom szczęśliwych powrotówz udanych akcji, życzymy też ogromnej satysfakcji z pracy. Podziwiamy odwagę, wiedzę, siłę i umiejętności. Być może niejeden z chłopców podczas tych zajęć pomyślał w duchu: „Jak dorosnę,  też będę strażakiem…”