Klasa 3b tuż przed feriami wzięła aktywny udział w zajęciach zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filia na Posadzie, przeprowadzonych przez panią Annę Zwolennik. Były one bardzo ciekawe, a ich głównym celem było propagowanie czytelnictwa wśród uczniów klas młodszych oraz zachęcenie do udziału w cyklicznych popołudniowych warsztatach organizowanych przez osiedlową bibliotekę. Dzieci dowiedziały się również, dlaczego warto czytać książki. Wytłumaczyły im to w przystępny sposób „pacynki”, którym głosu użyczyła pani bibliotekarka. Ponadto trzecioklasiści uczestniczyli w zajęciach plastycznych – ilustrowali ulubione książeczki i bajeczki. Na zakończenie interesującej lekcji bibliotecznej każdy otrzymał drobny prezent. Był to miło i pożytecznie spędzony czas, bo prawidłowo ukształtowana kultura czytelnicza stanowi niepodważalną wartość w rozwoju młodego człowieka.